architektura

Dizajn. Percepcja
Prezentowane opracowanie stanowi zbiór informacji, zestawionych w celu podniesienia sprawności twórczego myślenia, aby ułatwić drogę życiową nam jako twórcom, ale też jako odbiorcom, poczynając od fundamentalnych pytań sformułowanych przez Paula Gauguina: Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Autorka zaczyna swoją…

Projektowanie w środowisku zabytkowym
Treścią niniejszej publikacji objęto propedeutycznie problemy ochrony, adaptacji i modernizacji zabytków architektury, których znajomość jest – zdaniem autora – niezbędna dla architektów przy projektowaniu w środowisku kulturowym, w partnerskim dialogu z konserwatorami zabytków, historykami sztuki, mykologami, konstruktorami i w zależności…

O Palladio!
Manieryzm jest bez wątpienia jednym z najciekawszych stylów w architekturze. […] Główną cechą manieryzmu była świadoma opozycja w stosunku do równowagi i harmonii renesansu, przejawiająca się dopuszczaniem w twórczości rozmaitych komplikacji i pomysłów, udziwnień i fantazji, przy czym w architekturze…

Polsko-angielski, angielsko-polski słownik terminów z zakresu geodezji, map i nieruchomości. Nowe wydanie
Słownik polsko-angielski i angielsko-polski terminów z zakresu geodezji, map, planów i nieruchomości jest rozszerzoną wersją edycji z 1997 roku. Aktualna edycja słownika zawiera około 35 tysięcy haseł z 17 specjalistycznych działów. Będzie pomocna nie tylko studentom, ale geodetom, inżynierom budownictwa,…

Zawód – Architekt. O etyce zawodowej i moralności architektury
W książce omówiono zawód architekta przez pryzmat etyki zawodowej i “moralności architektury” – nowego, XX-wiecznego pojęcia w etyce i teorii architektury. Omawia podstawowe problemy zawodu: pojęcie odpowiedzialności, cechy zawodu, role etyki w warsztacie architekta, dzieło architekta i miejsce, w którym…